Teknoloji

Twitter para kazanma başlıyor

Twitter’ı satın alan Elon Musk, kullanıcılara para kazandırmanın yollarını arıyor. Elon Musk, bunun mümkün olabilmesi için yüksek profilli hesapların platformda aktif olması gerektiğini savunuyor. Bu nedenle Twitter, Blue üyeliği ile takipçileri için reklam gelirlerinden para kazanacağını duyurdu.

NTV’de yer alan habere göre; Musk, bugün itibarıyla Blue üyeliği olan kullanıcıların şirketten gelir elde edeceğini Twitter hesabından paylaştı. Twitter, kullanıcılarının yanıtlarında çıkan reklamlardan elde edeceği geliri Blue üyeliği satın alan hesap sahipleri ile paylaşacak.

Musk, bu sayede özellikle takipçi sayısı yüksek olan kişilerin sosyal medya platformunda daha aktif olacağını düşünüyor. İlham veren içerik üreticileri sayesinde, genel Twitter kullanıcıları platform genelinde daha aktif olacak.

Öte yandan Twitter’ın bir sosyal medya platformu olmaktan çok bir ödeme aracı olacağı da son dönemde ortaya çıktı. Elon Musk’ın açıklamalarına göre kullanıcılar, platform üzerinde başka kişilere para transferi yapabilecek. Apple Share veya PayPal şeklinde sosyal medya platformu için geliştirilecek olan dijital hizmette kripto para birimleri de yer alacak.

kuluncak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu