Haber

Altı masa toplantısı ne zaman, saat kaç? Altılı masa adayları kimler? Millet İttifakı adayını ne zaman açıklayacak?

2023 Seçimleri için geri sayım başladı. Millet ittifakını oluşturan 6 siyasi partinin başkanlarını Sadet Partisi13 ağırlıyor. bir kez gelecek. Vatandaşlar ise kritik tepe öncesi 6 masa toplantısının ne zaman yapılıp yapılmayacağını ve adayın açıklanıp açıklanmayacağını merak ediyor. Peki, altı masa toplantısı ne zaman, saat kaç? Altılı masa adayları kimler? Millet İttifakı adayını ne zaman açıklayacak? Detaylar burada…

ALTI MASA TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Millet İttifakı AK Parti’yi oluşturan 6 siyasi partinin genel başkanlarının katılacağı “Liderler Buluşması” saat 14.00’te Saadet Partisi Genel Merkezi’nde başlayacak. Topaltı’nın ana gündemi cumhurbaşkanı adayının morarması olacak.

ALTI MASA ADAYLARI KİMLERDİR?

Millet İttifakı Partiyi oluşturan altı siyasi partinin genel başkanlarının katılacağı zirvede adayın yara bere içinde kalması beklenirken, adayın açıklanıp açıklanmayacağı henüz netlik kazanmadı. 6’lı tablonun muhtemel adayları ise şöyle:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu,

Deva Partisi Genel Başkanı’nın Ali Babacan olması beklenirken, bugün yapılacak “Liderler Zirvesi”nde kesin adayın belirlenmesi bekleniyor.

MİLLİ İTTİFAK ADAYINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yarınki Millet İttifakı toplantısında, cumhurbaşkanı adayının toplantıda belirlenebileceğini ancak hızlı bir şekilde açıklanmayabileceğini söyledi. Buna göre Nisan ayında Millet İttifakı adayının açıklanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu