Haber

CHP Tarım Komisyonu Üyeleri, Osmaniye’de Arıklıkaş Göleti’nin Bozulan Dolgusunu İnceledi

CHP Tarım Komitesi üyeleri, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hasar gören Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki Arıklıkaş Göleti barajında ​​incelemelerde bulundu. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, “Sayın Bakanımız ‘Depremden dolayı hiçbir barajımızda, göletimizde sıkıntı yok’ dedi ama Osmaniye’de bu gördüğünüz barajın açılması muhtemelen sorunun en güzel cevabı olacaktır. Bakan.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların ardından oluşturulan CHP Tarım Kurulu, bugün bölgedeki incelemelerine başladı. Yönetim kurulu üyesi CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ve Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki depremde hasar gören Arıklıkaş Göleti’nin setinde incelemelerde bulundu.

“SAHADA TESPİT ETTİK”

Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu şunları söyledi:

“CHP Tarım Komisyonu deprem bölgesine geldi ve milletvekilleri olarak çalışmaya başladık. Osmaniye’den başladık. Neden? Çünkü tarımsal zararlar ne? CHP, depremin yaralarını sarmak için bütün milletvekillerini sahaya gönderdi ama bundan sonra onlar komisyon olarak sahada olacak ilk görev yerimiz Osmaniye ve baraj bizim barajlarımız sağlam diyorlar.

“ŞU ANDA BARAJ SUYU DEŞARJ EDİLMİŞTİR”

Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel şunları söyledi:

“Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeyiz. Arıklıkaş köyü sulama göletindeyiz. 6 Şubat Pazarcık merkezli depremin ardından Arıklıkaş Göleti dolgusunda büyük bir açıklık var. Arıklıkaş yaklaşık 3 bin dönüm araziyi suluyor. Maalesef maalesef , Kuraklıktan dolayı şu anda barajda yeterli su yoktu.Barajın suyu çekiliyor.3 bin dekarda üretim yapan çiftçinin mağduriyeti söze konu.Burası Arıklıkaş Göleti seti. Maalesef deprem nedeniyle barajın başına gelenleri üzülerek izliyoruz. Geçmiş olsun.”

“HER ŞEY KAĞIT ÜZERİNDE”

Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, şunları söyledi:

“6 Şubat’taki depremde yaklaşık 3 metrelik bir açılma oldu. Bakan ‘Sarsıntıdan dolayı hiçbir barajımızda, göletimizde sıkıntı yok. Bu noktada barajın suyu da çekiliyor’ dedi. Bu noktada kuraklığın ön planda olduğu bir dönemde barajlarımızın bir an önce onarılması gerekiyor.Orada Ankara’da oturularak değil çevre gezilerek anlaşılıyor yani her şey kağıt üzerinde. Ama gerçekler ortaya çıkınca ortaya çıkıyor.”

kale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu